Muitinės tarnyba prie Tadžikistano Respublikos Vyriausybės

Muitinės tarnyba prie Tadžikistano Respublikos Vyriausybės užtikrina (savo kompetencijos ribose) nacionalinį ir ekonominį Tadžikistano Respublikos saugumą. Muitinės tarnyba kontroliuoja muitus už importuojamas/eksportuojamas prekes, akcizų administravimą, kontroliuoja ribojamų ir draudžiamų prekių gabenimą per sieną, užtikrina muitų teisės aktų pažeidimų prevenciją ir tyrimą bei vykdo kitas jam pavestas funkcijas, priskirtas Tadžikistano Respublikos įstatymais. Muitinės tarnyba prie Tadžikistano Respublikos Vyriausybės ir jam pavaldžios institucijos sudaro vieningą Tadžikistano Respublikos muitinės sistemą. 

 
 
 • Projektas: UAIS (angl.) – centralizuota informacinė sistema, palaikanti Muitinės tarnybos prie Tadžikistano Respublikos Vyriausybės procesus ir procedūras. UAIS kūrimo eigoje buvo sukurta toliau aptariama programinė įranga.

   

  Projekto tikslai ir uždaviniai / Suteiktos paslaugos: Muitinės įforminimo ir kontrolės posistemė. Ši sistema užtikrina pagrindinių prekių muitinės įforminimo ir kontrolės, prekių bei transporto priemonių judėjimo per Tadžikistano Respublikos teritoriją kontrolės procedūrų automatizavimą. Sistema taip pat skirta tarptautinio ir vidinio tranzito procedūroms bei laikinam prekių sandėliavimui (LSS) kontroliuoti. Sistema priima elektronines deklaracijas, teikiamas muitinės brokerių ir užsienio ekonominės veiklos dalyvių.

 • Projektas: Vieningosios automatizuotos informacinės sistemos (VAIS) sukūrimas ir įdiegimas Tadžikistano Respublikos muitinės tarnybai

   

   

  Projekto tikslai ir uždaviniai / Suteiktos paslaugos: VAIS tikslas – automatizuoti muitinės procesus, siekiant užtikrinti efektyvesnę muitinės procedūrų kontrolę, greičiau vykdyti muitinės procedūras, sumažinti apdorojamų popierinių dokumentų kiekį, turėti tikslius ir išsamius duomenis apie muitinės procedūras, finansinius muitų ir muitinės administuojamų mokesčių srautus, greičiau ir tiksliau apskaityti valstybės pajamas, turėti tikslią ir išsamią statistinę informaciją. Projektas buvo realizuotas valstybinei įstaigai - Tadžikistano Respublikos muitinės tarnybai.

   

  VAIS automatizuoja šiuos muitinės kontrolės procesus: