“Vieno langelio” sistemų reikšmė efektyviam tarpinstituciniam valdymui

 

“Vieno langelio” sistemos kilo iš poreikio supaprastinti tarptautinę prekybą ir palengvinti prekių transportavimą, susijusių dokumentų teikimą bei kitas muitinės procedūras kertant valstybių sienas. “Vieno langelio” sistemų pavadinimas tapo bendriniu, tokio tipo sistemos paplito visose valstybės valdymo srityse, siekiant makimaliai supaprastinti ir pagreitinti valstybės paslaugų teikimo verslui ir piliečiams procedūras. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo procesai automatizuojami siekiant pateikti piliečiams ir verslui kelių institucijų tarpusavyje suderintus sprendimus vienu metu. Piliečiams bei įmonėms nereikia vaikščioti po kelias institucijas ir derinti sprendimus su kiekviena iš jų atskirai. Atvirkščiai – informacinių sistemų dėka institucijos suderina tam tikrą sprendimą ir pateikia jį kaip galutinį produktą paslaugos gavėjui.

 

InnoForce Group ekspertai “vieno langelio” sprendimus įgyvendina nuo 2006 metų ir yra sukaupę didžiulę patirtį kuriant įvairaus brados lygio elektronines paslaugas, valstybės teikiamas verslui ir piliečiams (nuo sistemų, skirtų kreipimųsi ir prašymų pateikimui internetu iki visiškai interktyvių paslaugų, kur visas kreipimosi, derinimo ir paslaugų suteikimo procesas vyksta tik elektroninėje erdvėje).

Kompetencijos:

  • Institucijų sąveikos procesų modeliavimas ir projektavimas;
  • Duomenų mainų procesų ir struktūros derinimas;
  • Veiklos procesų ir sekų projektavimas;
  • Veiklos taisyklių (angl. Business Rules) metodikos taikymas;
  • Vieno langelio informacinių sistemų projektavimas, kūrimas ir diegimas;
  • Vartotojų mokymas;
  • Garantinė priežiūra ir vystymas.

 

Įgyvendinti projektai:

Centralizuota informacinė sistema, palaikanti Muitinės tarnybos prie Tadžikistano Respublikos Vyriausybės procesus ir procedūras.